FOGCITY EASY Fullface Medium-Standard - Folia anti-fog, uniwersalna na wizjery kasków integralnych

Nasza Cena: 99,00zł

 • Od 100zł kupisz na raty!Policz Raty
 • Producent: FogCity
 • Model:
  FCE002
 • EAN
  8719323739420

Opis produktu

Naklejka nieparująca FOGCITY EASY fullface medium-standard, antifog uniwersalny na szybę kasku integralnego

Model: FOGCITY EASY Fullface Medium-Standard
Wymiary: 28,5x9,5cm / 285x95mm

FogCity® to folia zapobiegająca parowaniu - montowana po wewnętrznej stronie szybki/wizjera kasku.
Seria EASY pozwala założyć ją praktycznie na każdej szybie. Montaż odbywa się poprzez łatwe i proste przyklejenie folii do szyby. Dzięki najwyższej jakości folii i dobremu uszczelnieniu krawędzi, wilgoć z wydychanego powietrza nie osadza się na szybce, co idealnie zapobiega zaparowaniu.

Jak działa folia antifog FogCity® EASY?

Folia wykonana jest z wysokiej jakości materiału, o właściwościach pochłaniania wilgoci. Mechanizm jest prosty - działa ona jak gąbka, a tym samym zapobiega parowaniu na powierzchni wizjera kasku.

JAZDA BEZ MGŁY DLA KAŻDEGO!

FogCity® dąży do możliwie jak największej przystępności swoich produktów.
Wierząc, że “wyraźna wizja” jest kluczowym elementem wpływającym na bezpieczeństwo podczas jazdy, FogCity® stara się zapewnić idealną widoczność wszystkim motocyklistom, w każdym kasku, na całym świecie.
Pozostając wiernym tej dewizie, zastosowana technologia opiera się na materiałach i technikach, które najlepiej sprawdzają się w zwalczaniu zaparowanych wizjerów.

INSTRUKCJA MONTAŻU FOLII ANTI-FOG FOGCITY®

Krok 1: 
Zamknij wizjer kasku, dociśnij go możliwie najmocniej (rysunek A).
Krok 2: 
Przyklej taśmę samoprzylepną na środku wizjera po jego zewnętrznej stronie. Na przyklejonej taśmie zaznacz planowaną górną krawędź folii oraz dokładny środek wizjera. Należy do tego użyć cienkopisu lub markera, który nie przybije przyklejonej taśmy i nie pozostawi śladu na oklejonym wizjerze pod taśmą (rysunek B na obrazie obok).
Górną krawędź folii należy zaplanować na wysokości, na której nie będzie ona ocierała o uszczelkę podczas otwierania i zamykania wizjera podczas późniejszej eksploatacji.
Krok 3:
Zdemontuj wizjer z kasku – postępuj przy tym zgodnie z instrukcjami producenta posiadanego modelu kasku, co pozwoli uniknąć jego uszkodzenia.
Następnie upewnij się, że wnętrze wizjera jest odpowiednio wyczyszczone i pamiętaj, że każde zabrudzenie i najmniejszy kurz pozostanie pod zamontowana folią do końca jej “życia”.
Krok 4:
Odklej folię FogCity® od ochronnej folii transportowej. Złóż delikatnie folię anti-fog w kształt przypominający literę "U". Trzymaj przy tym folie za jej krawędź nie dotykając powierzchni po stronie kleju. Podczas tego kroku skieruj część samoprzylepną folii w kierunku wizjera, na którym ma być zamontowana (rysunek D na obrazie po lewej).
Krok 5:
Wyśrodkuj folię korzystając z wcześniej zaznaczonego środka wizjera na przyklejonej taśmie oraz lekkiego wcięcia w kształcie litery "V" na środku folii (rysunek E na obrazie obok). Górna krawędź folii nie powinna wystawać nad wcześniej zaznaczoną na taśmie maksymalną wysokość anti-foga.
Krok 6:
Zacznij od przyłożenia do wizjera górnej i dolnej krawędzi folii na jej środku. Następnie delikatnie rozłóż folię w kierunkach zewnętrznych na pozostałej części wizjera –nie dociskaj folii. Upewnij się przy tym, że folia jest wycentrowana zgodnie z poprzednim krokiem oraz że cała samoprzylepna krawędź ma kontakt z wizjerem. Jeśli w którymś miejscu samoprzylepna krawędź nie przylega do szyby, to podnieś delikatnie lewy lub prawy koniec folii i ponownie połóż ją na szybie, aby samoprzylepny pasek przylegał do szyby na całej długości.
Krok 7:
Po umieszczeniu folii w odpowiednim miejscu na szybie - delikatnie dociśnij ją wzdłuż jej krawędzi (zaczynając od jej środka do lewej i prawej strony).
Krok 8:  
Zdejmij taśmę z zewnętrznej strony wizjera, na której zaznaczyłeś środek wizjera oraz górną krawędź folii.
Ponownie załóż szybę w kasku (ponownie należy w tym celu stosować się do instrukcji producenta kasku). Po montażu upewnij się, że możesz prawidłowo i swobodnie otwierać oraz zamykać szybę w kasku. Dla najlepszego efektu zalecane jest odczekanie 24 godzin przed ponownym użyciem kasku (w celu utwardzenia się kleju, na którym przyklejona jest folia).
CZYSZCZENIE:
Folię FogCity oraz wizjer kasku należy czyścić jedynie przy użyciu bardzo łagodnych płynów,a najlepiej tylko letniej wody oraz miękkiej, delikatnej, wilgotnej szmatki. Powinno się pozwolić obu elementom wyschnąć w sposób naturalny przed ponownym użyciem kasku.
DO CZYSZCZENIA NIE NALEŻY STOSOWAĆ MATERIAŁÓW MOGĄCYCH ZARYSOWAĆ SZYBĘ LUB FOLIĘ.
NIE NALEŻY UŻYWAĆ PŁYNÓW ZAWIERAJĄCYCH WOSK, AMONIAK LUB ALKOHOL.

WAŻNE:
 • aby uniknąć uszkodzenia folii FogCity® oraz górnej uszczelki szyby kasku - upewnij się, że zostawiono wystarczający odstęp folii od górnej krawędzi szyby,
 • idealnie minimalna odległość folii od górnej krawędzi wizjera zależy od konkretnego modelu kasku,
 • nie dociskaj folii do wizjera na środkowej powierzchni folii (powinna tam powstać tzw. poduszka powietrzna pomiędzy folią a szybką), możesz dociskać tylko zewnętrzną, samoprzylepną krawędź.


O FIRMIE FOGCITY®

NIE POZWÓL, ABY COKOLWIEK POPSUŁO CI WIDOKI!

FogCity® mówi stanowcze nie wszystkiemu, co sprawia, że Twój wizjer pokrywa para. Zainspirowani niesamowitym, ale często dręczonym mgłą miastem San Francisco - nie na darmo zwanym również miastem mgły - firma ta opracowała wysoce skuteczne folie antifog, które bezproblemowo dobierzesz praktycznie do wszystkich typów i kształtów wizjerów. 

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Większość motocyklistów wie, jak to jest, gdy widoczność jest ograniczona przez zaparowany wizjer. FogCity® jest pomysłem entuzjastów motocykli, którzy chcieli położyć kres temu zjawisku, które nie tylko stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, ale odbiera dużą część przyjemności płynącej z jazdy motocyklem. 

RIDE FOG FREE - PORUSZAJ SIĘ BEZ MGŁY

Aby cieszyć się w pełni ze swojej podróży - niezbędna jest widoczność. Najważniejsze jest aby wyraźnie widzieć drogę i otaczające krajobrazy. To podstawowa zasada, którą należy traktować jako motto przyświecające FogCity®. Korzystając z naszych produktów, niezależnie od okoliczności - a nawet warunków drogowych - będziesz mógł cieszyć się jazdą bez ograniczeń widoczność. Możesz być pewien, że zawsze będziesz mieć wyraźny widok na to, co nadchodzi.Tagi: wklejka na szybkę, pinlock, agv, hjc, arai, shark, seca, a-pro, apro, ls2, shoei, schuberth, yohe, suomy, mt, airoh, nolan, caberg, fox, shiro, kini, bell, scorpion, ozone, origine, box, givi, naxa, nitro, rocc, thh, tornado, anty-fog, antyfog, skipfog, nieparujący do szyby, antypara, przeciw parowaniu, uniwersalny, anti-fog, antifog, F00006, klejem

FOGCITY EASY Fullface Small Folia antifog mala, uniwersalna na wizjery kaskow integralnych FCE001

FOGCITY EASY Fullface Medium Folia antifog srednia, uniwersalna na wizjery kaskow integralnych FCE002

FOGCITY EASY Fullface MediumStandard Folia antifog, uniwersalna na wizjery kaskow integralnych FCE002

FOGCITY EASY Fullface MediumStandard Folia antifog, uniwersalna na wizjery kaskow integralnych FCE002

FOGCITY EASY Fullface MediumStandard Folia antifog, uniwersalna na wizjery kaskow integralnych FCE002